INSCRIERE

CATEGORII

La categoria OPEN poate participa oricine doreste si considera ca are nivelul adecvat pentru aceasta categorie, indiferent de varsta. Minorii pot participa la această categorie în baza depunerii fișei de securitate și a adeverinței pentru minori si respectând cu strictețe regulamentul de concurs.
Categoria ROOKIE se adreseaza cataratorilor adulti amatori/incepatori (persoane peste 18 ani).
Categoria JUNIORI se adreseaza minorilor care doresc să participe la concurs, pe traseele și în intervalul orar destinat celor de la categoria Rookie.
Inscrierea intr-una din aceste categorii este decizia fiecaruia, dar organizatorii isi rezerva dreptul de a nu accepta inscrierea unor participanti intr-o anumita categorie daca este evident faptul ca nu se respecta paragrafele anterioare.

SERII:
Participantii de la toate categoriile vor fi impartiti in 2 SERII MIXTE (fete si baieti). Fiecare serie va avea alocat un numar de 40 de locuri. In cazul in care ambele serii pentru o categorie se completeaza, numarul de locuri alocat unei serii va fi suplimentat.

ADEVERINTA DE PARTICIPARE PENTRU MINORI
Pentru minori, participarea la eveniment este posibila doar in baza “Adeverintei de participare”.

Descarca Adeverinta

TAXE DE PARTICIPARE

Taxa de participare se achită numerar, la fata locului (in ziua competitiei – la secretariatul de concurs) si este obligatorie plata acesteia pentru validarea inscrierii.

Participantii nu sunt obligati sa puncteze in clasament, insa aceasta nu ii scuteste de obligativitatea de a se inscrie si a plati taxa de participare. Nu este obligatorie participarea la ambele probe (bouldering  & escalada), dar taxa de participare va fi aceeasi.



CATEGORIES:

OPEN category can be attended by anyone who wants and believes he has the right level for this category. The minor athletes can join this category only be filling the “Minor Agreement Declaration”. The ROOKIE category addresses to beginner adult climbers (over 18 years old). The Juniors category addresses to minor athletes who wants to compete in the same time and on the same routes as Rookie’s.
Enrolling in one of these categories is a personal decision, but the organizers reserve the right not to accept the registration of a participant in a particular category, if it is obvious that the participant does not meet the previous paragraph.

SERIES
All the participants (regardless if they participate in Open Girls/Boys, Rookie Girls/Boys, Juniors) will be divided in 2 mixed series (boys & girls). Each serie will have a fixed number of 40 places allocated as below. If both series for a specific category are filled, the number of places will be increased.

AGREEMENT FOR MINOR ATHLETS
For children and anybody under 18 years old, the participation is accepted only if the following document is signed by the parent and trainer / instructor.

Download form

REGISTRATION FEE

The registration fee will be paid cash, on site and it is compulsory to complete the registration.
Participation in both sections isn’t mandatory, but the participation fee will be the same.

FORMULAR DE INSCRIERE/REGISTRATION FORM
















Rookie fete/girls
Rookie baieti/boys
Open fete/girls
Open baieti/boys
Juniori






Seria 1 Open

Numar Nume Prenume Varsta Categorie Oras
1 Bevensee Byron 32 Open baieti Valparaíso
2 Cristian Rapa 15 Open baieti Bucuresti
3 Mihaela Rodica 28 Open fete Bucuresti
4 Popa Alexandru 27 Open baieti Alexandria
5 Trifu Antonia 21 Open fete Bucuresti
6 Ochenatu Crina 32 Open fete București
7 Voitescu Mihai 30 Open baieti Bucuresti
8 Militaru Adelina 26 Open fete Bucuresti
9 Rapa Darius 12 Open baieti Bucuresti
10 Dudau Ariana 14 Open fete Bucuresti
11 Popescu Rares 16 Open baieti Bucuresti
12 Radulea Sebastian 27 Open baieti Bucuresti
13 Coste Tudor 31 Open baieti Cluj-napoca
14 Coste Elena 32 Open fete Cluj
15 Morea Alex 25 Open baieti Cluj
16 Lau Bifi 37 Open baieti Bucuresti
17 Bursuc Lucian 36 Open baieti Iași
18 Pintican Ionut 33 Open baieti Cluj-napoca
19 Adrian Mihai 28 Open baieti Bucuresti
20 Petrov Aron 18 Open baieti Cluj napoca
21 Cristea Paul 14 Open baieti Cluj napoca
22 Petrov Kristiyan 25 Open baieti Varna
23 Aldea Valentina 35 Open fete Bucuresti
24 Baias Doru 50 Open baieti Bucuresti
25 Oprisan Ciprian 41 Open baieti Piatra neamt
26 Barbulescu Ruxandra 33 Open fete Bucuresti
27 Cristian Muresan 45 Open baieti Cluj napoca
28 Cristina Muresan 44 Open fete Cluj napoca
29 Fratila Catalin 36 Open baieti Cluj-napoca
30 Bucur Mirel 29 Open baieti Cluj-napoca
31 Mioc Miranda 20 Open fete București

Seria 2 Open

Numar Nume Prenume Varsta Categorie Oras
1 Cristian Vlad 29 Open baieti Galati
2 Grosariu Stefan 33 Open baieti Brasov
3 Paun Alexandru 40 Open baieti Brasov
4 Cebotari Victor 25 Open baieti Chisinau
5 Zamfir Andrei 30 Open baieti Tirgoviste
6 Atomei Cosmin 27 Open baieti Bucuresti
7 Amzaroiu Maria 30 Open fete Bucuresti
8 Amzaroiu Viorel 40 Open baieti Bucuresti
9 Robert Cohn 38 Open baieti Bucuresti
10 Dobre Catalin 31 Open baieti Buzau
11 Eftimiu Beatrice 21 Open fete Bucuresti
12 Zaharia Ana 22 Open fete Buc
13 Batar Adrian 46 Open baieti Bucuresti
14 Luzan Matyas 29 Open baieti Timisoara
15 Zaharia Alexandru 11 Open baieti Bucuresti
16 Altanchev Hristo 20 Open baieti Varna
17 Angelov Vladislav 21 Open baieti Veliko tarnovo
18 Palii Marta 29 Open fete Cluj-napoca
19 Dumitrescu Georgiana 28 Open fete Bucuresti
20 Liscan Delia 28 Open fete Cluj-napoca
21 Murg Marius 41 Open baieti Cluj-napoca

Seria 1 Rookie

Numar Nume Prenume Varsta Categorie Oras
1 Hotea Razvan 27 Rookie baieti Bucuresti
2 Soare Bogdan 36 Rookie baieti Bucuresti
3 Ionita Florentina 35 Rookie fete Bucuresti
4 Nadolu Bogdan alexandru 30 Rookie baieti București
5 Dumitrescu-bucsa Petronela 34 Rookie fete Bucuresti
6 Dumitrescu-bucsa Cosmin 36 Rookie baieti Bucuresti
7 Romila Andrei 31 Rookie baieti Bucuresti
8 Ghimpu Vasile 54 Rookie baieti Bucuresti
9 Pirlan Diana 27 Rookie fete Bucuresti
10 Ardeleanu Silviu 25 Rookie baieti Bucuresti
11 Ionescu Sabina 35 Rookie fete Bucuresti
12 Cadis Andreea 26 Rookie fete Cluj-napoca
13 Petrișor Francesca 17 Juniori Cluj-napoca
14 Bertoli Martina 21 Rookie fete Cluj
15 Florescu Andrei 29 Rookie baieti Bucuresti
16 Puf Roxana georgiana 28 Rookie fete Cluj-napoca
17 Olaru Corina dorina 30 Rookie fete Bucuresti
18 Vinatoru Sorin 45 Rookie baieti Bucuresti
19 Sandrea Daniel 27 Rookie baieti Bucharest
20 Dinculescu Simona 0 Rookie fete Bucuresti
21 Dumitrescu Cristian 36 Rookie baieti Bucuresti
22 Radu Claudia 29 Rookie fete Cluj-napoca
23 Balascan Alexandru 32 Rookie baieti Bucuresti
24 Dolgova Sofia 12 Juniori Varna

Seria 2 Rookie

Numar Nume Prenume Varsta Categorie Oras
1 Brezan Ioana alina 29 Rookie fete Bucuresti
2 Danila Elena 29 Rookie fete Bucuresti
3 Kanabi Hedi 18 Rookie fete Bucuresti
4 Manoliu Alex 28 Rookie baieti Bucuresti
5 Solacolu Gheorghe 4 Rookie baieti București
6 Altanchev Pavel 50 Rookie baieti Varna
7 Altancheva Zlatina 43 Rookie fete Varna
8 Vasilev Viktor 24 Rookie baieti Varna
9 Radian Marta 12 Rookie fete Bucuresti
10 Radian Serban 44 Rookie baieti Bucuresti
11 Nita Adela 28 Rookie fete Timisoara
12 Dumitru Andreea 28 Rookie fete Timisoara
13 Chiriac Andrei tudor 36 Rookie baieti Bucuresti
14 Dinu Alexandra 17 Rookie fete Bucuresti
15 Modoranu Alina 33 Rookie fete Bucuresti
16 Malciu Dan 33 Rookie baieti Craiova
17 Cocirla Marius 24 Rookie baieti Craiova
18 Gradinaru Madalina olivia 29 Rookie fete Bucuresti
19 Traistaru Tavi 31 Rookie baieti Craiova
20 Guna Cristian 47 Rookie baieti Craiova
21 Trif Leontin 39 Rookie baieti Craiova
22 Sargan Calin 28 Rookie baieti Bucuresti
23 Bakos Dora 33 Rookie fete Cluj-napoca
24 Petrescu seceleanu Daria 19 Rookie fete Bucuresti
25 Wei Xiang 33 Rookie baieti Bucharest
26 Voicu Andrei 16 Juniori Bucuresti
27 Nicolae Andrei adrian 41 Rookie fete Craiova