English version here

PROGRAM

Sambata, 26 noiembrie

08.30  - 09.30      Inscrieri SERIA 1 (open & rookie)
09.30  - 13.30      Calificari Boulder  Open  Baieti +  Open Fete  SERIA  1 
                            Calificari Escalada Rookie Baieti  + Rookie Fete  SERIA  1
13.00  - 14.00       Inscrieri SERIA  2 (open & rookie)
14.00 – 18.00       Calificari Boulder  Open Baieti  +  Open Fete   SERIA  2
                             Calificari Escalada Rookie  Baieti  +  Rookie Fete SERIA  2
              19.00       Deschidere izolare finalisti boulder
              19.30       Inchidere Izolare
              19.50       Prezentarea finalistilor si vizualizarea traseelor
              20.00       Finala Boulder -  Open Fete & Open Baieti (in paralel);
              21.30       Decernarea premiilor - GREUCEANU

Duminica, 27 noiembrie

08.30  - 09.00      Inscrieri SERIA 1 - doar pentru cei care nu s-au inscris sambata
09.00  - 13.00      Calificari Escalada  Open  Baieti +  Open Fete  SERIA  1 
                            Calificari Boulder  Rookie Baieti  + Rookie Fete  SERIA  1
13.00  - 13.30      Inscrieri SERIA  2 - doar pentru cei care nu s-au inscris sambata
13.30 – 17.30      Calificari Escalada  Open  Baieti  + Open Fete  SERIA  2
                            Calificari Boulder  Rookie Baieti  +  Rookie Fete  SERIA  2
              18.30    Deschidere izolare finalisti escalada
              19.00      Inchidere Izolare
              19.20      Prezentarea finalistilor si vizualizarea traseelor
              19.30      Finala Escalada Open Fete & Open Baieti (in paralel);
              22.00       Festivitatea de premiere pentru toate categoriile

Programul poate suferi modificari. Acestea vor fi anuntate cel mai tarziu pana la data de 20 noiembrie 2016.


Saturday, November 26

08.30 - 09.30     Registration - 1st Series (Open & Rookie)
09.30 - 13.30     Boulder qualifications Open Girls & Boys - 1st Series
                           Sport Climbing qualifications Rookie Boys & Girls  - 1st Series
13.00 - 14.00      Registration series 2
14.00 - 18.00      Boulder qualifications Open  Boys & Girls - 2nd Series
                           Sport Climbing qualifications  Rookie Boys & Girls - 2nd Series
              19.00    Isolation area is opened for the bouldering finalists (Open & Rookie - only for tie for the 1st place)
              19.30    Isolation area closing
              20.00    Boulder Finals - Open Girls & Boys (in parallel)

Sunday, November 27

08.30  - 09.00     Registrations - 1st Series (only for those who have not registered on Saturday)
09.00  - 13.00     Sport Climbing Qualifications Open Boys & Girls - 1st Series
                            Bouldering qualifications Rookie Boys & Girls - 1st Series
13.00  - 13.30     Registrations - 2nd Series
13.30  - 17.30     Sport Climbing Qualifications Open Boys & Girls - 2nd Series
                            Bouldering qualifications Rookie Boys & Girls - 2nd Series
              18.30    Isolation area is opened for the sport climbing finalists
              19.00    Isolation area closing
              19.20    Finalists presentation + route previewing
              19.30    Sport Climbing Finals - Open Girls & Boys (in parallel)
              22.00    Award Ceremony for all categories